"Нефтохимик" на осминафинал за Купата на СЕВ след тричасова драма

Бургаският тим отстрани белгийския "Пар ки Менен" със "златен гейм"

Волейболният отбор на "Нефтохимик" се класира за осминафиналната фаза на турнира за Купата на СЕВ след като победи белгийския "Пар Ки Менен" в близо тричасов шестгеймов мач. Двубоят в бургаската спортна зала "Младост" бе среща реванш.

Успехът на играчите на треньора Найден Найденов дойде след инфарктен златен гейм, завършил при 16:14 точки, след отбора изоставаше в резултата с 12:14. Преди това "Нефтохимик" се наложи с 3:2 гейма и изравни силите си в шеснайсетина финалната серия от втория по сила европейски турнир.

За да подсили отбора си в играта се включи все още невъзстановеният след операция Георги Братоев. Присъствието му на терена въздейства психологически на отбора.

"Нефтохимик" се класира за 1/8-финалите за Купата на CEV, където го очаква победителя от норвежкия сблъсък между "Фьорде" и "Викинг" Берген, чийто реванш е утре. Първият мач между двата тима ще бъде между 18-и и 20-и декември, а реваншът след Нова година.