Нигерия с първи медал в Рио

Футболният отбор победи Ходурас с 3:2 в спора за бронза

Нигерия може да се похвали с първи медал на олимпийските игри в Рио. Мъжкият футболен отбор победи трудно с 3:2 Хондурас и се окичи с бронза в надпреварата.

Садик Умар откри резултата за нигерийците в 34-ата минута, а две минути след началото на второто полувреме Амину Умар удвои.

В 53-ата минута Умар вкара своя втори гол и трети в мача, като използва чудесен пас на капитана Джон Оби Микел.

Изходът от срещата изглеждаше решен, но Хондурас успя да отбележи два гола и да намали изоставането си. Антони Лосано вкара в 70-ата минута с глава, а четири минути преди края се разписа и Марсело Перейра.

Така при резултат 3:2 Нигерия спечели бронза във футболния турнир, а титлата ще се реши по-късно от отборите на Бразилия и Германия.