Нулево равенство в каталунското дерби

Барса и Еспаньол не си отбелязаха голове в първата среща за 2016-а година в Примера дивисион

Барселона и Еспаньол направиха нулево равенство в каталунското дерби в първата среща за 2016-а година в Примера дивисион.

Треньорът на Барса стартира с триото Меси, Суарес и Неймар в атака, но този път те не успяха да отбележат попадение във вратата на домакините. Първата по-сериозна опасност пред вратата на Еспаньол дойде едва в 20-та минута. В 33-та пък домакините имаха претенции за игра с ръка на Масчерано, но съдията не показа втори жълт картон на бранителя на Барса.

Попадение във вратата на Еспаньол все пак падна през второто полувреме, но бе отменено заради засада. До края на срещата Барса бе по-активният отбор в нападение, само че до гол не се стигна и срещата завърши 0:0.

Това е трето реми за Луис Енрике и компания в последните четири двубоя в първенството, на което се дължи и приближаването на преследвачите Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид). Барса е с 39 точки, но може да бъде задминат по-късно, когато Атлетико (Мадрид) приема Леванте.