"Орлетата" полетяха за втори пореден път

"Пирин" Благоевград - "Етър" 3:2

"Пирин" Благоевград постигна втора поредна победа в Първа лига след домакински успех с 3:2 над "Етър".

Два гола за успеха на благоевградчани вкара Станислав Костов, а веднъж се разписа защитникът Румен Сандев. За гостите точни бяха Ерик Почански и Иван Стоянов от дузпа. "Етър" завърши мача с 10 души след втори жълт картон на Пламен Гълъбов 86-а минута.

"Пирин" първи бе близо до гол, но удар на Станислав Костов в 11-а минута бе спасен от вратаря на "Етър" Христо Иванов.

В 35-а минута гостите от Велико Търново поведоха с гол на Ерик Почански, който се разписа с добавка, след като топката се отби от гредата след удар на Цветомир Тодоров.

Малко по-късно Почански можеше да вкара втори гол, но не успя да засече топката след пас на Георги Сърмов. Домакините започна настървено второто полувреме и набързо направиха пълен обрат. Защитникът Румен Сандев се възползва от разбъркване в наказателното поле и с удар по тревата изравни в 51-а минута. Буквално в следващата атака "Пирин" поведе с попадение на Станислав Костов, който получи пас от Конър Хендерсън, преодоля съпротивата на защитник и прати топката в мрежата.

В 62-а минута реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за "Етър" за фаул срещу Иван Стоянов. Потърпевшият застана зад топката и хладнокръвно изравни за 2:2.

"Пирин" си върна аванса в резултата в 76-а минута след ново взаимодействие между Хендерсън и Костов. Първият центрира от ляво и Костов отблизо реализира победното попадение - 3:2.

Cъстави

"Пирин": Благой Макенджиев, Румен Сандев , Стилиян Николов, Конър Хендерсън, Антон Костадинов, Тодор Траянов, Юлиян Попев, Костадин Ничев, Димитър Благов, Радослав Кирилов, Станислав Костов (90+3-Марио Топузов)

"Етър": Христо Иванов, Иван Скерлев, Александър Александров, Георги Сърмов, Румен Руменов (87-Иван Вълчанов), Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Яни Пехливанов, Ерик Почански (79-Иван Петков), Иван Стоянов, Цветомир Тодоров (65-Никола Колев)