Първа победа за Рома в ШЛ този сезон (ВИДЕО)

Гостите завършиха мача с човек по-малко

Отборът на Рома спечели с 3:2 домакинството си на Байер Леверкузен в пореден емоционален и драматичен мач между тези два тима.

Още във втората минута Салах откри резултата след контраатака на Рома и голяма празнота в отбранителната формация на гостите. В 29 -тата минута Джеко вкара втори гол за Рома, а до края на първата част играчите на италианския отбор пропиляха поне още три чисти положения за нови попадения в мрежата на немския тим.

30 секунди след подновяване на играта през втората част, Мехмеди вкара гол за гостите, а в 51-та минута Чичарито вкара нов гол за немския тим.

Домакините изглеждаха объркани, но постепенно се съвзеха и натиснаха отново своя съперник. В 80 - тата минута, за нарушение на Топрак срещу Салах бе отсъдена дузпа за домакините. Топрак получи червен картон, защото блъсна Салах на метър от голлинията преди той да се разпише.

Пянич реализира дузпата за Рома и така италианският тим записа първата си победа в Шампионска лига този сезон 3:2 срещу Байер Леверкузен, до края гостите, с човек по- малко на терена, не успяха да създадат реална голова ситуация пред вратата на Рома.