Първенството започна с класика за Славия

Славия - Локомотив (Пловдив) 3:0

Отборът на Славия победи с 3:0 Локомотив (Пловдив) на стадиона в Овча Купел в първи мач от новото футболно първенство.

Гостите започнаха срещата с две опасни атаки на Мартин Камбуров и Пламен Крумов, но стражът на „белите” Георги Петков показа отлични рефлекси. В 28-мата минута възможност се откри и пред Александър Тунчев, но вратарят на Славия отново спаси. До края на полувремето "белите" имаха само един шанс да отбележат, но голове нямаше.

След почивката домакините увеличиха натиска. Ивайло Димитров откри резултата в 68-ата минута след центриране на Янис Карабельов. Иван Вълчанов, който замени Емил Стоев, направи резултата 2:0 след грешка на Тунчев. В самия край на редовното време Димитров отново прати топката в мрежата на „смърфовете”.