Павел Лефтеров отпадна след катастрофа на Ауди Спорт ТТ Къп

Българският пилот дебютира в надпреварата

Павел Лефтеров. Снимка: Архив

Тазгодишният Ауди Спорт ТТ Къп бе открит днес с първото състезание от уикенда на германската писта "Хокенхайм". Родният представител в шампионата Павел Лефтеров отпадна след катастрофа.

Лефтеров започна от края на колоната, но набързо спечели няколко позиции. В четвъртата обиколка 18-годишният роден пилот опита атака на колата пред него, но впоследствие се стигна до тежък удар.

Снимка: личен архив Павел Лефтеров

Повредите в предното ляво окачване на автомобила на Лефтеров не му позволиха да продължи и се наложи Ауди-то на българина да бъде изнесено от пистата с помощна техника.

Победител в днешната надпревара от първия кръг на Ауди Спорт ТТ Къп стана Ван дер Линда. На второ място завърши Денис Маршал, а на трето позиция е Юнас Япалайнен.

Утре от 17:20 ч. българско време стартира второто състезание от първия кръг в шампионата. Тазгодишният Ауди ТТ Къп ще се проведе в 7 кръга и ще завърши със състезания през октомври отново на писта "Хокенхайм".