След силен старт: Българските биатлонистки не успяха да завършат в щафетата

Те останаха на 18-о място в крайното класиране

Българската женска щафета в биатлона не успя да завърши в състезанието 4Х6 км на олимпийските игри в Пекин.

Родните представителки започнаха силно участието си, като първа стартира Милена Тодорова. Тя направи по един пропуск на двете стрелби, но повали мишените с първите си допълнителни патрони. Тодорова излезе седма след втората стрелба, но със силна обиколка предаде на четвърто място на Мария Здравкова.

Втори и трети пост, съответно Здравкова и Лора Христова, не се представиха добре в бягането и допуснаха затваряне с обиколка, което доведе и до ранното им отпадане и 18-ото място в крайното класиране.

Освен България с обиколка бяха затворени щафетите на Естония, Финландия, Япония и Словакия. Отборът на Швейцария не стигна до финала, отказвайки се в първата обиколка след инцидент с Ирене Кадуриш.

Олимпийската титла спечели квартетът на Швеция (Лин Першон, Мона Брорсон, Хана Йоберг и Елвира Йоберг). Те използваха само шест допълнителни патрона и не въртяха допълнителни обиколки. Шведките завършиха със 17 секунди пред биатлонистките на Русия, а бронзът спечели Германия на 36,3 секунди.