Трима българи се класираха за преследването в мъжкия биатлон в Пекин

Валентин Илиев с най-добро представяне в спринта

Трима български биатлонисти намериха място в топ 60 в спринта на олимпийските игри в Пекин, което им дава право да участват в преследването утре (13 февруари).

Най-добро на 7,5 км от родните представители направи спортист номер 1 на 2019 г. Владимир Илиев. С две грешки от изправено положение в стрелбата той завърши 31-ви.

Само 1 изстрел пропусна европейският шампион за младежи Благой Тодев. Това му осигури 52-ра позиция в крайното класиране. На 4 места след него се нареди Антон Синапов.

Място в топ 60 и в преследването не намери Димитър Герджиков, който остана 63-ти.

Златото днес бе спечелено от Йоханес Тингнес Бьо, който не остави никакви шансове на своите конкуренти. На финала норвежецът завърши на 25,5 секунди пред шампиона от индивидуалния старт Кентан Фийон Майе (Франция). Бронзът остана за по-големия от братята Бьо – Тарей, който бе с 38,9 секунди по-бавен от Йоханес.