Пиронкова - Стосър, следете на живо тук!

Стосър спечели първия сет с 6-4

Цветана Пиронкова и Саманта Стосър започнаха мача си от четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Най-добрата българска тенисистка излезе да загрява с превръзка на крака. Оказа се, че тя е получила мускулно разтежение при победата над номер 2 в света Агниешка Радванска.

Въпреки това Цвети започна добре мача. При 1-1, българката спечели подаването на Стосър и поведе с 2-1.

Австралийката обаче бързо успя да върне пробива и да изравни за 2-2. Последваха нови два силни гейма за Пиронкова, която поведе с 4-2. Стосър успя да намали изоставането си, спасявайки три точки за пробив на 102-а в световната ранглиста българка.

Резултатът вече е изравнен за 4-4, след като австралийката успя да спечели подаването на Пиронкова.

Стосър поведе с 40-0 и имаше три възможности да излезе напред в резултата. Българката успя да намали до 40-30, но това не смути австралийката и тя вече води с 5-4 в първия сет.

Сега Пиронкова сервира за оставане в първата част. Играта й е колеблива и Стосър стига до три възможности за спечелване на сета и успява да реализира още първата от тях за 6-4.

Край на първата част. Стосър вече води на Пиронкова с 1-0 сета.

Начало на втория сет.

Първа на сервис е австралийката. Цвети стига до първа възможност за пробив във втората част, но 24-та в света успява да пласира страхотен сервис за 40-40. След повторно изравняване в точките, Стосър все пак се измъква от ситуацията и повежда с 1-0 гейма.

40-15 за Цвети и две възможности за изравняване. Пиронкова се справя още с първата и вече резултатът е 1-1 във втория сет.

Пиронкова продължава да дава най-доброто от себе си. Тя успява да направи пробив и повежда с 2-1 гейма.

Измина един час от началото на мача. Пиронкова сервира, за да затвърди пробива си от преди малко. Добър начален удар за нея и тя бързо печели подаването си. Резултатът е 3-1 в полза на Пиронкова.

Първият сервис на Стосър играе важна роля в мача до момента. Автралийката печели безпроблемно гейма и намалява за 2-3.

Отново колебания в играта на българката и три чисти възможности за пробив за Стосър. Цвети спасява първите две топки, но след дълго разиграване австралийката все успява да спечели подаването на Пиронкова. Резултатът отново е равен: 3-3.

След оспорван гейм, Стосър повежда с 4-3.

Пиронкова изпитва затруднения с вкарването на първия си сервис, но не се предава. Въпреки превръзката на левия крак, Цвети стои добре на корта. Тя успява да измъкне гейма, изравнявайки до 4-4.

Страхотен бекхенд на Пиронкова и възможност за пробив. Сервисът на Стосър отново е на мястото си и се стига до 40-40.

Втори шанс пред Цвети за 5-4, но австралийката и този път спасява гейма. Стосър повежда и вече е само на гейм от класиране за полуфиналите.

Добър сервис-гейм за Цвети и тя изравнява за 5-5.

Саманта Стосър отново повежда, а Пиронкова ще сервира, опитвайки се да вкара мача в тайбрек.

Българката постига своето- 6-6.

Вторият сет ще се реши от тайбрек.

Първата точка в него е за Пиронкова. Последва страхотно разиграване, в което късметът не беше на българска страна.

Отново невероятна Цвети и тя вече води с 3-1 точки.

Двойна грешка за Стосър. 4-1 за Пиронкова в тайбрека. Макар и без риск при сервиса си, Пиронкова успява да спечели и следващото разиграване, 5-1.

Австралийката записва втора точка и намалява за 2-5. Стосър успява да запише на актива си и следващите две разигравания.

Непредизвикана грешка на Стосър и 6-4 в тайбрека за Цвети. Две възможности за нея да спечели сета.

Пиронкова не успява при първия си опит. Топка в аут. Австралийката изравнява до 6-6 точки.

7-6 за Стосът и възможност за спечелване на мача.

Въпреки усилията на Пиронкова двубоят приключва.

Саманта Стосът печели втория сет с 7-6.

24-та в световната ранглиста Стосър спря устрема на първата ракета на България Цветана Пиронкова.

Краен резултат: Пиронкова - Стосър 4-6, 6-7.