Политическа провокация с дрон прекъсна мача на "Карабах" с "Дюделанж"

Срещата се доигра след 30 минути пауза

Мачът от груповата фаза на Лига Европа между люксембургския "Дюделанж" и "Карабах" от Азербайджан беше прекъснат за 30 минути през първото полувреме, след като над терена прелетя дрон със знамето на региона Нагорни Карабах.

Провокацията беше към гостите. Армения и Азербайджан са в спор заради областта, като се стигна и до въоръжен конфликт преди години.

Все още не е ясно кой е управлявал машината, към която беше прикрепено знамето.

Съдията от Шотландия Джон Бийтън веднага спря срещата заради компрометираните мерки за сигурност и заплаха от безредици по трибуните. Дронът обаче продължи за кръжи над терена. Това провокира полузащитникът на "Карабах" Гара Гараев да започнат да го "обстрелва" с топката.

В крайна сметка всичко приключи с оттеглянето на дрона, а срещата се доигра след половин час пауза.

"Карабах" победи с 4:1 и спечели първи 3 точки през сезона в Лига Европа. Симеон Славчев влезе като резерва за отбора от Азербайджан в 60-ата минута.