Представителка на Беларус триумфира на 15 км индивидуално в Йостерсунд

В състезанието от първия кръг на световната купа по биатлон участваха и три българки

Надежда Скардино спечели на 15 километра индивидуално в Йостерсунд (Швеция), първи кръг от световната купа по биатлон за жени. Представителката на Беларус завърши за 42:57.4 минути и не допусна нито една грешка при стрелбата.

Това е първа победа за 32-годишната Скардино в стартовете от световната купа.

На второ място в Йостерзунд е Сюневе Сулемдал от Норвегия. Тя също беше перфектна при стрелбата и изостана на 2.9 секунди след победителката. Трета се нареди украинката Юлия Джима. Тя финишира на 12 секунди зад Надежда Скардино.

В състезанието в Швеция участваха и три българки. Емилия Йорданова е на 72-ро място с три пропуска при стрелбата, на 6.21 минути след победителката. Стефани Попова зае 98-ма позиция с 6 грешки, на 9.43 минути зад Скардино. Десислава Стоянова завърши на 100-ното място в крайното класиране с 8 пропуска, на повече от 10 минути след днешната лидерка.