С първия си гол Ренато Санчес осигури нови три точки за "Лил"

"Песовете" победиха "Монпелие" с 2:1

С дебютния си гол за "Лил" Ренато Санчес донесе победата с 2:1 срещу "Монпелие" в първия мач от 18-ия кръг в Лига 1. Така "песовете" записаха четвърти пореден успех в първенството и запазиха третото си място. Отборът на "Монпелие" остава 10-и.

Само три дни след напускането на Шампионската лига, Кристоф Галтие излезе с всичко най-добро в опит да затвърди доброто представяне на вицешампиона в първенството.

Домакините от "Лил" можеха да поведат още в 8-ата минута след чудесен индивидуален рейд на Жонатан Иконе, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите Херонимо Рули.

Стражът на "Монпелие" обаче не се намеси добре в 38-ата минута, а действията му доведоха до дузпа, реализирана от Иконе за 1:0.

През втората част пропуски направиха Ренато Санчес и Виктор Осимен, преди Анди Делор да изравни в 74-ата минута.

Успехът за "мастифите" дойде шест минути преди края на редовното време, когато Ренато Санчес завърши пробив с гол в левия ъгъл за 2:1.