Роналдо качи "Реал" Мадрид на световния връх (ГАЛЕРИЯ)

"Белите" триумфириха на финала на клубното първенство срещу "Кашима Антлърс"

Европейският шампион "Реал" Мадрид спечели финала на Световното клубно първенство след зрелищна победа с 4:2 над японския "Кашима Антлърс" в Йокохама. Това е втори трофей за "белите" след триумфа през 2014 г. в Мароко.

Възпитаниците на Зинедин Зидан имаха сериозни трудности, тъй като редовното време завърши с равенство 2:2. В 9-ата минута Лука Модрич шутира, вратарят Хитоши Согахата изби право в краката на Карим Бензема, който бе безкомпромисен за 1:0.

"Белите" продължиха с доминацията си, а отлични възможности пропуснаха Роналдо, Бензема и Лукас. В 44-ата минута Кашима изравни. Гаку Шибасаки майсторски прати топката в далечния ъгъл на Кейлор Навас.

Още в 52-ата минута Шибасаки премина през трима защитници и вкара брилянтен гол за 2:1. "Реал" все пак бързо се върна в срещата с изравнителен гол в 60-ата минута на Роналдо от дузпа.

До края на редовните 90 минути испанците натикаха "Кашима" в тяхната половина, но Бензема и Роналдо пропиляха отлични възможности. В третата минута от добавеното време японците имаха отлична възможност да поднесат сензацията. След пробив на Шибасаки се стигна до прострелно центриране, но неговите съотборници не се възползваха.

През първото продължение "Реал" потърси настоятелно победата и сполучи. Кристиано Роналдо бе изпуснат два пъти сам срещу Согахата и не сгреши за 4:2. Във вторите 15 минути Алваро Мората бе близо до нов гол, но топката бе изчистена от голлинията.