Салпаров, Учиков и Алексиев с победи на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

fivb.com

Трима български представители постигнаха победи на Световното клубно първенство по волейбол, което се провежда в Бразилия.

Теодор Салпаров и шампионът на Европа Зенит (Казан) надвиха домакините от Сада Крузейро Волей с 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:20) в мач от група "А" и по този начин си осгуриха участие в полуфиналите на състезанието. Либерото на националния отбор игра през всичките четири гейма, като записа 42,86 % перфектно посрещане. Най-резултатен в срещата стана Вилфредо Леон от Зенит с 22 точки.

Снимка: fivb.com

В група "Б" отборът на UPCN (Сан Хуан), с Николай Учиков и Тодор Алексиев в състава, надигра категорично Ал Ахли от Египет с 3:0 (25:23, 25:16, 25:21). И двамата национали се включиха в трите гейма на срещата. Учиков стана топреализатор за UPCN с 11 точки. Алексиев добави 10.

Тази нощ Зенит излиза срещу Капитанес де Аресибо, а UPCN ще се изправи срещу Пейкан (Техеран) на Николай Николов в опит да си осигури класиране на полуфиналите.