"Селта" повали резервите на "Барса"

Двата тима завършиха 2:2 в среща от първенството на Испания

"Селта" и "Барселона" завършиха наравно 2:2 в среща от 33-ия кръг в Ла Лига.

Гостите, макар с голяма част от резервните си футболисти, на два пъти повеждаха с голове на Усман Дембеле в 36-ата и Паулиньо в 63-ата минута. "Селта" обаче изравняваше чрез Джони Кастро в 45-ата и Яго Аспас в 82-ата минута.

Каталунците завършиха двубоя в намален състав, след като резервата Сержи Роберто бе изгонен с директен червен картон в 71-ата минута.

Ернесто Валверде даде почивка на звездите си в този мач, за да ги запази за финала за Купата на Испания срещу "Севиля". Срещата може да гледате пряко по bTV Action от 22:00 ч. в събота (21 април).

Лионел Меси, Луис Суарес, Жорди Алба и Самюел Юмтити бяха оставени на резервната скамейка, докато Андрес Иниеста и Жерард Пике дори не бяха в групата за двубоя. Серхио Бускетс и Иван Ракитич също пропуснаха срещата заради травми.

"Барселона" остава начело с актив от 83 точки и 12 повече от преследвача "Атлетико" Мадрид. "Селта" пък заема 8-то място с 44 точки.