"Септември" задълбочи кризата в "Черно море"

Столичани спечелиха с два гола на Мартин Тошев

"Септември" София спечели с 2:1 домакинството си на "Черно море" в мач от 20-ия кръг на Първа лига и прекъсна серията си от четири поредни срещи без успех в елита. За "моряците" пък това е трета загуба в последните четири мача.

Така "Септември" събра актив от 23 точки и е на 9-о място в класирането, докато "Черно море" е 7-и с 25.

Първата по-интересна голова ситуация дойде в 28-ата минута, когато Орлин Старокин засече технично центриране на Огнянов, но Янко Георгиев улови топката.

Домакините откриха резултата в 35-ата минута. Мартин Тошев бе изведен сам срещу Емил Михайлов и отбеляза за 1:0.

Гостите изравниха в 52-ата минута. Георги Илиев се възползва от лошо изчистена топка от Генчев и реализира с плътен удар за 1:1.

Победното попадение за столичани падна в 67-ата минута, когато Тошев засече с глава центриране на юношеския национал Иван Тилев.