Серина на четвъртфинал в Синсинати след само 54 минути

Защитаващата титлата си Серина Уилямс победи с 2:0 сета (6:0; 6:2) италианката Карин Кнап. Американката не остави никакви шансове на опонентката си и спечели първите 9 гейма в мача, губейки само 12 точки в тях. В следващия кръг тя ще се изправи срещу бившата номер 1 в света Ана Иванович, която преодоля Стоунс Стивънс с 2:1 сета (2:6; 6:4; 6:2) за 2:02 часа.

За четвъртфиналите са класираха още Луцие Шаваржова (Чехия) и Анастасия Павлюченкова (Русия), след като съперничките им съответно Белинда Бенчич и Виктория Азаренка се отказаха заради контузии. В следващата фаза чехкинятя ще срещне Елина Свитова (Украйна), а рускинята ще се изправи срещу поставената под номер 3 в схемата Симона Халеп (Румъния), която се наложи над Андреа Петкович с 4:6; 6:4; 6:2.

Напред продължават и Йелена Янкович (Сърбия) и Анна Каролина Шмиедлова (Словения), отстранили съоветно Каролина Плишкова (Чехия) и Варвара Лепченко (САЩ). Сръбкинята и словенката ще се изправят една срещу друга в четвъртфиналите.