Сестри Стоеви – златни!

Българките завършиха турнира без загубен гейм

Стефани и Габриела Стоеви донесоха първия златен медал на България от Европейските игри в Баку, Азербайджан. Родните бадминтонистки победиха Екатерина Болотова и Евгения Косетская от Русия с 2:0 гейма (21:12; 23:21). Българките бяха страхотни през целия турнир и приключиха участието си в него без загубен гейм.

В първия гейм нашите момичета показаха стабилна игра в защита и възпираха чудесно мощните атаки на противничките си. От своя страна рускините направиха доста непредизвикани грешки и логично първата част дойде при разгромното 21:12 за българките.

Втората част на мача започна лошо за нашите момичета и те изостанаха с 5:1. До средата на гейма съперничките запазиха преднината си, но в края му сестри Стоеви стигнаха до обрат. При 20:17 и три мачпойнта за нашите момичета, рускините успяха да вземат три поредни разигравания за 20:20.. Стефани и Габи запазиха спокойствие и в крайна сметка спечелиха частта с 23:21, което ги направи шампионки.