Българският шампион завоюва исторически бронз в Шампионската лига по минифутбол

Пловдивският тим не се предаде и направи пълен обрат

Facebook

Шампионът на България "КЦМ 2000 ГРУП" спечели исторически бронзов медал в Шампионската лига по минифутбол - EMF Champions League 2019. В мача за третото място на най-престижния турнир, който се провежда в Италия, пловдивчани сътвориха зрелищен обрат, след като изоставаха с 0:2 след първото полувреме и победиха с 3:2 шампиона на Албания "Престиж МФС" . В самия край на двубоя българският вратар спаси дузпа и узакони успеха на родния тим.

Головете за пловдивчани отбелязаха бившият футболист на "Ботев" Пловдив Димитър Байрев и Никола Праматаров.

С достигането си до полуфиналите, на които загуби с 0:2 от унгарския шампион, "КЦМ 2000 ГРУП" се превърна в първия български тим в топ 4 на най-престижния турнир по минифутбол в Европа.

В редиците на "КЦМ 2000 ГРУП" личат имената на двама световни вицешампиони по Футбол 5 от 2018 г. - Васил Гуджев и Николай Павлов.

Европейската Шампионска лига по минифутбол се провежда за четвърти път. Тази година участваха 24 отбора, които бяха разпределени в шест предварителни групи.