Шампионско начало за "Барселона"

Каталунците разбиха "Бетис" с 6:2

"Барселона" започна уверено защитата на титлата си в Примера дивисион. Каталунците разгромиха с 6:2 "Бетис", като с хеттрик се отчете Луис Суарес, на два пъти се разписа Лионел Меси и веднъж - Арда Туран. И двата гола за гостите отбеляза Рубен Кастро.

"Барса" поведе още в 6-ата минута чрез Туран. В 21-ата Кастро изпълни пряк свободен удар и изравни за 1:1. Каталунците отново излязоха напред в резултата чрез Меси в 37-ата минута. Пет минути по-късно Суарес направи 3:1.

След почивката шоуто Меси - Суарес продължи. В 56-ата минута аржентинецът асистира на съотборника си за 4:1, а минута по-късно и Меси вкара втория си гол в мача - 5:1.

Суарес оформи хеттрика си в 82-ата минута, а две по-късно Рубен Кастро вкара втория си гол за гостите и оформи крайното 6:2 в тази среща.