"Сити" и "Гладбах" остават в Европа и на пролет (ВИДЕО)

Двата тима завършиха наравно 1:1 с по десет души

Twitter

"Борусия" Мьонхенгладбах и "Манчестър Сити" завършиха наравно 1:1 в двубой от група C на Шампионската лига. Мачът се игра пред над 46 000 зрители на "Борусия Парк".

След оспорвано първо полувреме, в което домакините от "Борусия" играха по добре, двата тима си размениха по един гол. Рафаел откри резултата в 24-та минута, а гостите от Англия успяха да изравнят в добавеното време на първата част с гол на Давид Силва.

През второто полувреме в 51-та минута капитанът на домакините Щиндъл получи втори жълт и съответно червен картон, но в 63-ата минута същото се случи и на Фернандиньо от състава на "Манчестър Сити".

Въпреки надмощието на английския състав, до края други голове нямаше и равенството осигури класирането и на двата тима напред. "Гражданите" продължават към елиминациите на Шампионската лига, а "Борусия" Мьонхенгладбах ще играе в Лига Европа след Нова година.