"Манчестър Сити" унижи "Ливърпул", нанасяйки най-тежката загуба на Клоп

Изгониха Мане, след като удари брутално в главата вратаря на домакините Едерсон

"Манчестър Сити" разгроми "Ливърпул" с 5:0 в мач от четвъртия кръг на Висшата лига. "Гражданите" се възползваха от изгонването през първото полувреме на Садио Мане заради брутален удар в главата на вратаря Едерсон и тотално унижиха мърсасайдци, нанасяйки най-тежкото поражение на Юрген Клоп в английския елит.

Серхио Агуеро откри резултата за домакините в 24-ата минута, а в 37-ата минута Мане беше изгонен. Сенегалският национал влезе остро с високо вдигнат крак срещу Едерсон и получи директен червен картон. Стражът на "гражданите" напусна терена и веднага бе откаран в болница.

В добавеното време на първата част Габриел Жезус удвои преднината на "Сити". Играчите на Пеп Гуардиола продължиха да контролират събитията на "Етихад" и в 53-ата минута Жезус вкара втория си гол в мача за 3:0.

Влезлият като резерва Лерой Сане отбелязаха останалите две попадения за крайния успех.

С тази победа "Манчестър Сити" събра десет точки и се изкачи временно на върха във Висшата лига. Първото поражение за "Ливърпул" от началото на тази кампания остави тима на пета позиция със седем точки.