Скримов се развихри срещу Падуа

"Българският" Милано с нова победа в Италия

Facebook

Българският национал Тодор Скримов бе най-резултатен за своя Ревивре (Милано) при победата с 3:1 (25:22, 25:15, 23:25, 25:21) над тима на Тонацо (Падуа) в среща от предпоследния кръг на редовния сезон в Италия.

Перничанинът игра цял мач и реализира 26 точки (10 аса!!!, 55% в атака, 25% позитивно и 8% перфектно посрещане). Другите двама българи в отбора също изиграха пълни четири гейма. Данаил Милушев завърши с 16 точки (1 ас, 48% в атака), а центърът Красимир георгиев заби 6 (2 блокади, 50% в атака).

За Тонацо най-резултатен бе Стефано Джаноти с 18 точки (1 ас, 1 блокада, 50 % в атака).

Това бе четвърта победа за тима на Ревивре от началото на сезона. Тимът продължава да заема предпоследно място с 14 точки и няма да може да играе в плейофите на първенството.