Следете юбилейния мач на Христо Стоичков НА ЖИВО тук

Шоуто „50 години номер 8” може да гледате по bTV Action

Дългоочакваното шоу на Христо Стоичков събира в София едни от най-големите световни футболни звезди от близкото и далечно минало. 50-годишният юбилей на Камата е повод среща да си дадат неговите съотборници от националния отбор на България, ЦСКА, Барселона, Парма, Чикаго и ДС Юнайтед.

Легендите на световния футбол ще излязат на терена да изиграят изключително зрелищен шоу мач, който може да наблюдавате пряко по bTV Action.

Тук ще може да следите и най-интересните моменти от срещата.

Очакваните състави:

Отбор на световните звезди: Хорхе Кампос, Венсан Кандела, Паоло Малдини, Тугай, Мауро Каморанези, Жан Пиер Папен, Пьотр Новак, Диего Гутиерес, Людовик Жюли, Деметрио Албертини, Кристиян Карембьo

Резерви: Фернандес, Черчесов, Карлос Валдерама, Паоло Футре, Уесли Снайдер, Даниело Масаро, Михайличенко, Беланов, Крайовано, Саморано, Скилачи, Ба, Хуан Карлос

Треньори: Боб Брадли (САЩ), Хосе-Мари Бакеро (Испания)

Отбор на Христо Стоичков: Виктор Байя, Антонио Бенариво, Петър Хубчев, Джика Попеску, Емил Костадинов, Христо Стоичков, Йордан Лечков, Георге Хаджи, Наско Сираков, Серхи, Красимир Балъков

Резерви: Речбер Рюштю, Хосе Мария Бакеро, Алесанко, Андони Гойкоечея, Димитър Бербатов, Чики Бегиристайн, Даниел Боримиров, Ивайло Йорданов, Ж. Карлос, Бончо Генчев

Треньори: Димитър Пенев, Христо Бонев, Огнян Атанасов

А ето и най-интересните моменти от шоуто:

20:00 ч. - Преди старта на дългоочакваната среща, на терена на стадион "Васил Левски" излизат гайдари, които приветстват феновете с родопска мелодия. В техен акомпанимент Нина Николина изпълнява песента "Излел е Дельо Хайдутин"

20:10 ч. - На терена излизат двата тима. В отбора на Христо Стоичков са доста от националите от Световното първенство през 1994 г.

20:15 ч. - Под съпровод на 50 тъпанджии на терена излиза и виновникът за празника - Христо Стоичков

В емоционално обръщение, Христо Стоичков благодари на своите фенове, а след това детския радиохор изпълни химна на България.

20:27 ч. -
На терена със Стоичков излиза русо момче с фланелка номер 3, символизиращо починалия наскоро Трифон Иванов. Заедно с него Камата поднася подаръци на семейството на неговия приятел. След това отборът на Стоичков влиза на терена, а мачът е готов да започне.

20:30 ч. - Първи съдийски сигнал на Атанас Узунов

Един от най-активните в социалните мрежи е Димитър Бербатов, който предава мача на живо от резервната скамейка.

06-та минута на мача - Първи пропуск за отбора на Христо Стоичков. Наско Сираков изпуска сам срещу вратаря след грешка на Карембльо

11-та минута - ГОЛ! Красимир Балъков открива резултата

13-та минута - Димитър Бербатов
(без телефон) влиза на мястото на Наско Сираков

14-та минута - Мачът е прекъснат, за да се отдаде почит на Йохан Кройф. На терена се появява дете с номер 14, а футболистите отдават почит с минута мълчание. След това Стоичков подарява фланелка на внука на Йохан Кройф

22-ра минута - Смята в отбора на Стоичков: на мястото на Джика Хаджи влиза Чики Беригистайн

27-ма минута - Пропуск на Христо Стоичков с топовен шут от границата на наказателното поле

28-ма минута - На терена се появяват Карлос Валдерама и Иван Саморано

29-та минута - Нов пропуск на Стоичков пред препълнените трибуни на "Васил Левски"

31-ва минута - Вратарят Кампос спасява нов шут на Камата

35-та минута - Ново воле на Стоичкв не попада в целта. На терена влизат Скилачи и Михайличенко

37-ма минута - Пропуск на Димитър Бербатов и ново страхотно спасяване на Кампос

39-та минута - Първи жълт картон в мача

Край на първото полувреме!

В почивката Стоичков получава награда от кмета на София - Йорданка Фандукова и министъра на младежта и спорта - Красен Кралев. За настроението на публиката се грижи Николина Чакърдъкова

Под проливния дъжд Орлин Горанов и Аделина Кънева изпълняват песен, посветена на Христо Стоичков

Начало на второто полувреме! В тази част в отбора на Стоичков ще бъдат голяма част от съотборниците му в дрийм тийма на Барселона.

Камата излиза на терена с оранжева тениска, в чест на легендарния му треньор Йохан Кройф.

Време е за голямата изненада за българските фенове - Стоичков изнася на терена автентичната Купа на европейските шампиони, спечелена с тима на Барселона през 1992 г.

42-ра минута - ГОЛ! Попадение с глава на Димитър Бербатов след центриране на Стоичков

45-та минута
- Пропуск на Димитър Бербатов

48-ма минута - натиск на отбора на Световните звезди. Страхотна възможност за Скилачи, която не успя да се разпише

52-ра минута - ГОЛ! Мартин Петров прави резултата 3:0

54-та минута -
Нов пропуск на Световните звезди

60-та минута - Стоичков пропуска след шут от границата на наказателното поле

62-ра минута - Срещата е спряна за миг, а Камата изпраща няколко топки в Сектор "Г"

64-та минута - ГОЛ! 3:1. Людовик Жули бележи, докато Стоичков прави обиколка, с която да благодари на зрителите по трибуните

66-та минута - ДУЗПА за отбора на Стоичков, изработена от Мартин Петров. Изпълнителят е ясен - Христо Стоичков! И резултатът вече е 4:1.

При този резултат завършва юбилейният шоу-спектакъл на Христо Стоичков. Крайният резултат е 4:1 в полза на тима на Камата.

След почетна обиколка, на терена излизат двете дъщери на Стоичков - Михаела и Христина.

Следва впечатляващата заря, която ще освети небето над София в чест на Камата.