Спортистите с големи сърца (ВИДЕО)

Параолимпийците бяха посрещнати по шампионски

ММС

9 състезатели, 7 медала, още призови класирания за България, много усмивки и поводи за гордост. Това е равносметката от завършилото в събота Световно първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Доха.

С успехите на родните спортисти, страната ни зае 20-то място от 96 държави в подреждането по отличия. Нашите герои бяха посрещнати по шампионски на аерогара София. Стела Енева се завърна с титла на гюле и сребърен медал на диск.

Стела Енева:

Златен медал на копие спечели Мустафа Юсеинов.

Мустафа Юсеинов:

Третата световна титла за България донесе Ружди Ружди в дисциплината тласкане на гюле.

Ружди Ружди:

Въпреки претърпяната операция наскоро Даниела Тодорива се завърна с два бронзови медала, а Дечко Овчаров също се класира трети в мятането на диск.