Станимира Петрова донесе втора титла за България от европейското по бокс (ГАЛЕРИЯ)

Състезателката ни в категория до 54 кг победи с 3:0 съдийски гласа Анна Алимарданова (Азербайджан)

Станимира Петрова донесе втора титла за България от eвропейското първенство по бокс за жени, което се провежда в София.

Световната шампионка от Джеду 2014 победи убедително на финала в категория до 54 килограма Анна Алимарданова (Азербайджан) с 3:0 съдийски гласа.

По-рано днес Севда Асенова спечели първото злато за страната ни, след като записа успех при най-леките (48 кг) над Лисе Сандебер (Швеция) с 3:0 съдийски гласа.

Предстои на ринга да се качи последната ни представителка - Деница Елисееца, която ще се боксира за титлата в категория до 57 кг срещу Сатъ Бурджу (Турция).