Стойчев и Казийски отново шампиони на Италия (ВИДЕО)

Вижте радостта при награждаването на Тренто

Отборът на Тренто, който е воден Радостин Стойчев, а Матей Казийски е в състава спечели за четвърти път в своята история титлата на Италия по волейбол. Тимът се наложи с 3:0 гейма (26:24 - 25:20 - 25:19) при гостуването си на Модена в мач номер четири от финалната серия и триумфира със Скудетото след 3:1 успеха в серията.

Това е четвърта титла за Тренто за последните осем години и за всички успехи основен принос имат Радостин Стойчев и Матей Казийски. През този сезон отборът игра финал за Купата на Италия (загубен от Модена в Болоня) и финал за Купата на ЦЕВ (загуба от Динамо Москва).

За Радостин Стойчев и Матей Казийски това е трети пореден сезон, в който печелят титла. Преди година триумфираха в Турция с Халкбанк (Анкара), а преди две отново с Тренто.