Тийм спря Надал по пътя му към осма титла в Рим

Край на серията от 17 поредни победи на Матадора на клей

Австриецът Доминик Тийм поднесе най-голямата изненада на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Рим (Италия) с награден фонд над 4,83 млн. евро, след като в четвъртфиналите победи седемкратния шампион Рафаел Надал с 6:4, 6:3.

23-годишният Тийм показа най-доброто от репертoара си, за да успее да победи Надал на любимата му настилка клей, но напълно заслужено стигна до втория успех в кариерата си над именития испанец.

Тийм започна отлично срещата, правейки пробив още в първия гейм на мача и продължи в добро темпо до края на сета, за да го спечели с 6:4.

Във втория сет резултатът се движеше равен до 3:3, когато Тийм отново успя да реализира пробив за 4:3. В осмия гейм австриецът успя да задържи подаването си, въпреки че Надал имаше три възможности да върне пробива.

Това явно отказа 14-кратния шампион от турнирите от Големия шлем и той допусна нов пробив в следващия гейм, който сложи край на срещата.

В полуфиналите Тийм ще срещне победителя от двубоя между Хуан Мартин дел Потро и Новак Джокович.