Тренто завърши годината като лидер

Тимът на Радостин Стойчев с 12-та поредна победа

Воденият от Радостин Стойчев отбор на Енърджи Т.И.Трентино (Тренто) завърши 2014 година като лидер в италианското волейболно първенство. Тази вечер Тренто се наложи над Копра (Пиаченца) с 3:0 гейма (25:17 – 25:17 – 27:25) в мач от 13-тия. Така домакините постигнаха 12-та поредна победа във всички турнири. Матей Казийски завърши с 12 точки за Тренто, а Христо Златанов реализира 9 за Пиаченца.

В същото време Трея победи Модена с 3:2 гейма, в мач излъчен пряко по RING.BG. Така Тренто и Модена имат по 30 точки, но играчите на Радостин Стойчев са с актив от 11 победи и само една загуба, докато Модена има 10 успеха и две поражения.

Шампионът Трея е на трето място с 28 точки.

В други мачове от 13-тия кръг, който е последен за първия полусезон Сър Сейфти (Перуджа) – надигра Молфета с 3:1. Калцедония (Верона) победи Алтотевере (Чита ди Кастело-Сансеполкро) с 3:0, а Ревивре (Милано) загуби като домакин на Равена с 0:3 гейма.

Утре е срещата между Падова и Монца, която ще бъде предавана пряко по RING.BG от 21:30 часа.