Трудно начало за ансамбъла ни в Испания

Проблем с музиката е съпътствал изпълнението на пет ленти

Трудно начало за българския ансамбъл на Световната купа по художествена гимнастика в испанския град Гуадалахара.

При излизането на грациите ни за съчетанието с пет ленти е възникнал проблем с музиката по вина на организаторите, който е принудил нашите момичета да чакат в начална позиция, се казва в съобщение на официалния сайт на БФХГ.

За съчетанието си гимнастичките ни са получили оценка от 17.050, с която в момента заемат четвърто място във временното класиране за многобоя.

По-ниският резултат на ансамбъла ни се дължи на допусната груба грешка - изпускане на уред извън терена с наказание за шест десети, както и грешки при размяна и падане на риск.

Утре състезанието продължава със съчетанията с два обръча и три чифта бухалки.

В турнира участват седем ансамбъла, така че нашите момичета ще се борят за медалите във финалите и на двете съчетания.

Във временното класиране води ансамбълът на домакините от Испания с 18.300 т., втори е Беларус със 17.700 т, а трети- Украйна със 17.650 т.