Турска бригада свири "Левски" - "Хайдук"

Руснаци ръководят "Ботев" - "Бейтар"

Съдийска бригада от Турция ще следи за спазването на правилата по време на реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа между "Левски" и хърватския "Хайдук". Срещата ще се играе на 20 юли на стадион "Георги Аспарухов".

Главен съдия ще бъде Али Палабъйък, който ръководи мача между Англия и Германия от групата на България на европейското първенство за юноши до 19 години, което завърши в събота.

Той е бил главен съдия на световната квалификация между Малта и Словакия на 26 март, а през миналия сезон е бил главен рефер на четири мача от Лига Европа, включително два от груповата фаза между "Сент Етиен" и "Габала" и между "Брага" и "Шахтьор".

Помощници на Палабъйък ще бъдат Джем Сатман и Серкан Чимен. Четвърти съдия ще бъде Баръш Шимшек.

Мачът ще се играе на празни трибуни, тъй като "сините" изтърпяват наказание. Първата среща в Хърватия завърши с победа 1:0 за домакините.

Руски рефери пък ще свирят реванша между "Ботев" Пловдив и "Бейтар" Йерусалим.

Главен съдия ще бъде Кирил Левников с помощници Вячеслав Семьонов и Дмитрий Мосякин. Четвърти съдия ще бъде Владимир Москалев.

Първата среща завърши 1:1. "Канарчетата" ще приемат своя противник на стадион "Лазур" в Бургас на 20 юли.