Везенков и Барса с победа срещу Реал Мадрид във финалите на испанското първенство

Българинът успя да отбележи 3 точки за 5 минути игра

mundodeportivo.com

Баскетболният отбор на Барселона успя да измъкне драматична победа, със 100:99 (22:22, 25:26, 33:27, 20:24) точки, в първия мач от финалите на испанското първенство. Така каталунците поведоха с 1:0 в серията, в която се играе до три успеха.

В почивката мадридчани водеха в резултата с една точка, но Барселона спечели третата част с 33:27 и взе аванс. До края мачът отново вървеше равностойно.

Успехът на домакините дойде след кош на Стратос Перпероглу със сирената, след като „блаугранас” изоставаха в резултата с 98:99 и имаха 14 секунди на разположение за атака.

Българското крило, Александър Везенков, получи 5 минути игрово време и успя да отбележи 3 точки.

За каталунците най-резултатен беше Джъстин Долмън с 19 точки, Перпероглу добави 18 и 5 борби, а Анте Томич завърши с 14 точки, 8 борби и 8 асистенциии.

Джейси Каръл отбеляза най-много точки за мадридчани (21), следван от Серхио Люл (14) и Фелипе Рейес (13).

Вторият мач от финалите ще се играе на 17 юни.