"Витоша" и "Черно море" не се победиха преди Коледа

След 3 победи "моряците" записаха равенство

"Витоша" Бистрица и "Черно море" не излъчиха победител в мач от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига - последен за 2018 г.

Двата тима се срещнаха на стадиона близо до София и си размениха по гол за равенството 1:1, което добави точка в активите им.

Наско Милев от домакините бе автор на първата по-сериозна опасност в двубоя. В 11-ата минута той стреля технично, но ударът му бе блокиран. След това футболистите на "Черно море" взеха инициативата и закономерно стигнаха първи до попадение. След центриране в наказателното поле на "Витоша" Георги Илиев остана непокрит и не сбърка за 1:0 в полза на гостите.

Отборът на "Витоша" изглеждаше доста по-мотивиран в началото на второто полувреме и логично стигна до изравняване. В 72-ата минута Румен Гьонов центрира, а Ивайло Лазаров отбеляза с глава.

Стефан Христов от "Витоша" имаше възможност да направи пълен обрат в края на мача, но ударът му бе неточен.

Така "Черно море" остава на 6-о място в класирането преди зимната пауза. "Витоша" е на 11-а позиция.