Волейболните националки победиха световните шампионки от Бразилия

Отборът до 23 години направи важна крачка към полуфиналите на Мондиала

FIVB

България победи защитаващия титлата си Бразилия с 4:0 (15:10, 15:5, 16:14, 15:9) и направи важна крачка към полуфиналите на Световното първенство по волейбол за жени до 23 години в Любляна (Словения). За първи път победителките се определят след 4 спечелени гейма до 15 точки.

С четвъртия си пореден успех на шампионата момичетата на Антонина Зетова оглавиха класирането в група "Б" с актив от 11 точки преди последната си среща от първата фаза на шампионата срещу Турция.

Бразилките, които имаха само един загубен гейм в първите си три мача от турнира, вече заемат второто място с 9 точки, а туркините, които тази вечер срещат Япония, са трети с 6 точки и мач по-малко.Успехът днес, обаче, не гарантира място сред продължаващите борбата за медалите първи два отбора в групата за българките, които могат да бъдат изместени при чисти победи за Бразилия и Турция в оставащите им срещи.

Възпитаничките на Зетова спечелиха убедително първите два гейма, а в третия също стартираха силно и взеха аванс от 8:3 точки, но допуснаха изравняване при 11:11. С нова добра серия българките дръпнаха с 14:12, но пропиляха първите си два геймбола, след което отново взеха две поредни точки, за да триумфират.

Драматичният успех в третата част даде нови сили на момичетата на Зетова, които поведоха с 5:0 точки в четвъртия гейм, а в последствие увеличиха преднината си до 9:2 и до края нямаха проблеми.

Най-резултатна за победата с 11 точки беше капитанката Мария Димитрова, а 10 точки добави Мария Данчева.
Лорене Тейшейра беше най-добра за "Селесао" с 10 точки.