Волфсбург би Интер с 3:1, Аякс загуби от Днипро /ВИДЕО/

Германците с нова победа в Лига Европа

Германския Волфсбург продължава впечатляващото си представяне в турнира като поредната жертва беше италианския Интер. Домакините спечелиха с 3-1, въпреки че Родриго Паласио даде аванс на Интер още в самото начало на двубоя. Този гол не уплаши вълците и те изравниха след попадението на Налдо. През втората част Кевин Де Бройне вкара нови два гола за Волфсбург и даде добър аванс на своя тим преди реванша в Милано.

Руският Зенит победи Торино с 2:0 в първия осминафинален мач и взе добър аванс преди реванша на Олимпийския стадион в Торино. Головете отбелязаха Аксел Витсел в края на първата част и Доменико Кришчито малко след почивката. От 27-та минута отборът на Торино играеше в намален състав, след като 20-годишният Марко Бенаси получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Аксел Витсел. Вторият мач между двата отбора е на 19-ти март в Италия.

Белгийския Брюж спечели с 2-1 срещу Бешикташ . То Де Сутер и Рафаелов бяха точни за белгийците, а гола за турския тим реализира Гьокхан Торе.

Роман Зуезеля пък, донесе победата на Днипро срещу Аякс с 1-0.