Воложанина пета на Световната купа в Гърция след първите си съчетания

Днес (19 март) предстоят композициите с лента и бухалки

Анна Недкова, БФХГ

Татяна Воложанина се класира пета на Световната купа по художествена гимнастика в Гърция след като представи съчетанията си с обръч и топка. За индивидуалните гимнастички това е първи по-важен международен турнир през новия сезон.

Воложанина събра 56,900 (27,700 за обръч и 29,200 за топка) в многобоя. Тя си осигури място във финала на топка.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ

Другата родна представителка Ева Брезалиева остана 18-о място след общ сбор 49,500 (25,800 за обръч и 23,700 за топка).

Днес (19 март) предстоят съчетанията с лента и бухалки. След тях ще бъде определено крайното класиране в многобоя, а и участничките във финалите на отделните уреди на 20 март.

Водачка в класирането в Гърция в момента е София Рафаели от Италия с общ резултат 64,400, втора е Дария Атаманов от Израел - 62,800, а временното трето място заема Маргарита Колосов от Германия със сбор 60,450.