Втора загуба за юношите до 18 години на Балканиадата

Момчетата на Христо Райчев отстъпиха на Сърбия с 0:3

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 18 години допусна втора загуба на Балканиадата, която се провежда във Върнячка Баня (Сърбия). Момчетата, водени от старши треньора Христо Райчев, отстъпиха на Сърбия с 0:3 (25:27, 14:25, 23:25) гейма.

Така до момента националите имат две победи над Румъния и Босна и Херцеговина и две загуби от Турция и Сърбия. В последния си мач днес българите срещат Черна гора.

В другите срещи от четвъртия кръг Турция победи Босна и Херцеговина с 3:0 (25:20, 25:22, 25:18) гейма, а Румъния спечели срещу Черна гора 3:2 (22:25, 25:17, 21:25, 25:19, 15:13) гейма.

В класирането води Турция с пълен актив от 4 победи и 12 точки. Толкова имат и домакините от Сърбия, но те са с един загубен гейм, което прави разликата до момента. България заема трета позиция с 2 победи, 2 загуби и 6 точки.