Зенит продължава победния си ход в Шампионска лига (ВИДЕО)

3:1 за руския гранд срещу Лион, звезда на французите с красив гол

Зенит (Санкт Петербург) победи френския Лион с 3:1 и с третия си пореден успех в Шампионска лига прескочи груповата фаза на на турнира.

Питерци откриха резултата още в 3-ата минута, когато Дзюба се възползва от страхотен пас на Шатов и направи резултата 1:0. Зенит продължи да доминира и след 15 минути игра вече можеше да поведе с 2:0, но Дзюба се забави и бе блокиран от Юмтити.

В 49-ата пък Лаказет изненадващо изравни, вкарвайки красив гол с пета след центриране на Жале. Възпитаниците на Андре Вилас-Боаш обаче реагираха като ожилени и 7 минути по-късно , благодарение на Хълк, Зенит отново поведе – 2:1.

„Хлапетата” се впуснаха напред, търсейки изравнителен гол, но Зенит контраатакува и оформи крайното 3:1 чрез Дани. Португалският национал получи отлично подаване от Шатов и отново направи стража Лопеш безпомощен.

Така Зенит вече има 9 точки и продължава напред в най-авторитетния клубен турнир в света.