"Ливърпул" със зрелищно равенство при завръщането си в Шампионска лига (ВИДЕО)

2:2 срещу "Севиля" на "Анфийлд". Фирмино изпусна дузпа

"Ливърпул" и "Севиля" завършиха 2:2 на "Анфийлд" в първия си мач от груповата фаза на Шампионска лига. Домакините могат повече да съжаляват за изпуснатите три точки, след като при резултат 2:1 през първата част получиха възможност да изпълнят дузпа, но Роберто Фирмино уцели гредата.

Испанският тим поведе още в 5-ата минута. Бен Йедер се възползва от асистенция на Серхио Ескудето и отбеляза за 0:1. В 21-ата минута Роберто Фирмино изравни след извеждащо подаване на Алберто Морено.

В 37-ата минута мърсисайдци стигнаха до пълен обрат. Точен бе Мохамед Салах, а с попадението си за 2:1 стана първият египтятин с гол при дебюта си в Шампионска лига за два различни отбора (б.ред. "Ливърпул" и "Базел")

В 42-ата минута Фирмино пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Садио Мане.

В 72-ата минута Хоакин Кореа изравни за крайното 2:2.

В добавеното време на срещата Джо Гомес от състава на "Ливърпул" бе изгонен след втори жълт и респективно червен картон.