"Ако сънуваме, не ни будете": Джокович е аут! (СНИМКИ)

Яник Синер е на финал в Мелбърн

"Ако сънуваме, не ни будете", изригнаха медиите в Италия, след като Яник Синер успя да отстрани 10-кратния шампион в Мелбърн Новак Джокович - 6:1, 6:2, 6:7(6), 6:3.

Това е първият път в историята, в който сърбинът губи полуфинал на Australian Open.

Резултатът показва, че през по-голямата част от мача на терена имаше само един тенисист и това беше Синер. Нямаше нито едно слабо място в играта на италианеца.

Снимка: БГНЕС

Джокович определено игра под нивото си. В крайна сметка фактът, че загуби първите два сета само за 74 минути, говори достатъчно. И в двата сета Синер реализира по два пробива!

22-годишният Синер вече има три поредни победи срещу Ноле и изостава с 3-4 в общия баланс помежду им.

Той имаше първи мачбол при 6-5 точки в тайбрека в третия сет при подаване на Джокович, но го пропиля. Ноле успя да се измъкне и да спечели сета.

В четвъртия италианецът проби за 3:1 и после не допусна изненада. Синер не беше пробит от Джокера нито веднъж.

Яник очаква на финала Зверев или Медведев.