Алкарас спаси мачбол, протяга ръце към първото място в света

Испанецът е на полуфинал на US Open

Карлос Алкарас спаси мачбол и се класира за полуфиналите на US Open. Така испанецът запази всички шансове за първото място в световната ранглиста след края на Откритото първенство на САЩ.

За първи път в кариерата си Алкарас стигна до полуфинал на турнир от Големия шлем. 19-годишният тенисист елиминира Яник Синер след 6:3, 6:7(7), 6:7(0), 7:5, 6:3 на четвъртфиналите. Мачът им продължи 5 часа и 15 минути и се превърна във втория най-дълъг в историята на турнира.

Поставеният под номер 3 испанец беше на точка от загубата при 4:5 в четвъртата част, но успя да направи обрат и да пробие подаването на 21-годишния си съперник, а след това удължи серията си на пет последователни гейма, за да вкара мача в пети сет. В него Синер реализира брейк за 3:2, но до края Алкарас не даде друг гейм на противника.

На полуфиналите испанецът ще се изправи срещу местния любимец Франсис Тиафо, който пък е първият американец от 2006 година насам, достигнал до топ 4 на US Open.

Другият полуфинал е между руснака Карен Хачанов и норвежеца Каспер Рууд.

Ако Алкарас и Рууд се класират за финала, то победителят в него ще бъде и новият лидер в световната ранглиста.