Дона Векич спря Томова за финал

Загуби с 0:6, 6:7 от №49 в световната ранглиста

Виктория Томова не успя да се класира за финала на турнира на трева в Бад Хомбург (802 000 евро).

Първата ракета на България отстъпи с 0:6, 6:7 (8) от №49 в световната ранглиста Дона Векич (Хърв).

Първата ни ракета игра късно вчера инфарктен четвърфинал срещу рускинята Анна Блинкова (Рус). Вики спаси пет мачбола и победи с 2:6, 6:1, 7:6(9) след 124 минути на корта. Векич пък се класира за Топ 4 без игра.

Томова успя да обърне резултата във втория сет от 2:4 до 5:4, а след това се стигна до тайбрек. В него 29-годишната софиянка поведе с 4-2 точки, но допусна обрат за 4-5. Вики спаси мачбол при 5-6 точки, но загуби с 6-8.

На финала Дона Векич ще се изправи срещу Диана Шнайдер. 20-годишната рускиня победи със 7:5, 2:6, 6:3 поставената под №3 в схемата американка Ема Наваро.

Шнайдер ще играе на втори финал в турнир на УТА през сезона и на общо трети в своята кариера. Руската тенисистка е с един трофей от женската тенис асоциация до момента.

Вики пък ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста - с 1223 точки ще бъде №48 в началото на следващата седмица.

Томова ще играе в първия кръг на "Уимбълдън" срещу №40 в света Синю Уан (Кит).