Вики Томова спаси 5 мачбола и е на полуфинал в Бад Хомбург (ВИДЕО)

Престижно класиране за най-добрата ни тенисистка

Престижна победа за Виктория Томова! Най-добрата ни тенисистка се класира за първи на полуфинал в турнир от сериите WTA 500.

В Бад Хомбург (Германия), българката се наложи с 2:1 (2:6, 6:1, 7:6/9/) над Анна Блинкова (Русия) в битка, продължила 2 часа и 15 минути.

Томова спаси 5 мачбола в тайбрека на решителния трети сет, преди да сложи точка на спора от първия опит.

В откриващия гейм от двубоя 29-годишната софиянка допусна пробив и пасив от 2:5, изоставайки в резултата.

Вторият сет беше съвсем различен и Томова на два пъти спечели подаването на рускинята, изравнявайки след 6:1.

Решителната част премина през няколко обрата. Първо Блинкова поведе с пробив, но водещата ракета на България изравни при 2:2. Стигна се до 5:5, 6:6 и тайбрек. В него Томова, която ще запише ново рекордно класиране в класацията на WTA следващата седмица, поведе с 4:2, но руската тенисистка направи обрат до 6:4. Българката спаси 5 мачбола, за да се поздрави с краен успех при 11:9.

Крачка преди спора за трофея Томова ще се изправи срещу Дона Векич (Хърватия), която продължи напред без игра заради контузия на миналогодишната шампионка Катерина Синякова (Чехия).