Джокович към съдията: Само ще седиш и ще мълчиш ли? Би ли желал чаша чай?

Новак не погледна треньора си Горан Иванишевич цял мач

За загубата на Новак Джокович от Яник Синер в полуфиналите на първия за годината турнир от Големия шлем и любим на сърбина - Australian Open, ще се говори дълго.

В мача срещу Синер Новак се подразни на щаба си, но и от съдията на мача.

По време на играта в четвъртия сет Новак се ядоса на рефера, който не предупреди феновете от трибуните заради силния шум, затова отговори леко и саркастично на рефера.

"Ще им кажеш ли нещо или просто ще седиш и мълчиш? Би ли желал чаша чай", ядоса се Новак.

Синер победи световния №1 с 6:1, 6:2, 6:7, 6:3 на полуфиналите на Australian Open.

Това е първият път в историята, в който Новак губи полуфинал в Мелбърн.

И още една любопитна случка - в началото на четвъртия сет той започна да греши и с двойна грешка на свой сервис върна италианеца в играта, а след това му позволи да направи пробив. Тогава за първи път в мача той побесня и се нахвърли с обиди към отбора си, от когото днес не получи достатъчно помощ.

Интересното е, че до средата на третия сет Новак изобщо не гледаше към бокса си и треньора си Горан Иванишевич.