Григор Димитров е на финал!

Ще играе за титлата срещу Томи Пол

Григор Димитров победи Талон Грийкспор след феноменален обрат - 2:6, 7:5, 6:4.

Двубоят започна трудно за първата ни ракета, който успешно отрази точка за пробив. Двамата си разменяха геймове, но след два пробива от страна на Грийкспор, първият сет завърши с 6:2 за нидерландеца.

Вторият сет обаче показа съвсем различно лице. Димитров се съвзе и реализира минаващ удар, за да поведе с 2:0. "Лалето" върна пробива, но Григор реализира сетбол в последния момент при сервис на съперника и спечели със 7:5.

Снимка: БГНЕС

В заключителния сет Григор успя да наложи волята си и затвори мача с отлична игра, демонстрирайки своя опит и умения.

За хасковлията предстоящият финал ще бъде четвърти през годината след тези в Бризбейн, Марсилия и Маями.

В заключителния сблъсък негов опонент ще бъде шампионът за 2021 г. Томи Пол, който победи Стан Вавринка с 6:3, 6:2.