Григор Димитров продължава в Монте Карло след страхотен обрат

Най-добрият ни тенисист елиминира Душан Лайович

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, продължава напред в Монте Карло! Бившият №3 в света се класира за третия кръг на "Мастърс" турнира след страхотен обрат с 2:1 сета (4:6, 6:3, 6:2) срещу Душан Лайович (Сърбия) за 2 часа и 6 минути на корта.

Така Димитров, който има полуфинал и два четвъртфинала в Княжеството, очаква победителя от двойката Каспер Рууд - Холгер Руне.

Успехът е втори за Димитров в трите му мача срещу Лайович. Предишният им сблъсък бе през 2018 г.

Първият сет днес беше решен от един пробив за сърбина.

Втората част започна лошо за Димитров, който изоставаше с 2:3 и пробив за Лайович. Григор обаче взе четири поредни гейма и изравни сетовете.

В последния първата ни ракета отново навлезе в серия от четири поредни гейма, този път при 2:2, за да сложи точка на спора.