Гришо показа кой е шефът в Мелбърн (СНИМКИ)

Даде сет на Кокинакис, записа победа №33 на Australian Open

Григор Димитров прелетя през Танаси Кокинакис, записвайки успех №33 на Australian Open. Първата ни ракета, който не познава вкуса на загубата от началото на годината, е в третия кръг след 6:3, 6:2, 4:6, 6:4.

Световният №69 Нуно Боржеш е следващият съперник на хасковлията. Португалецът елиминира Алехандро Давидович Фокина със 7:6(7), 6:3, 6:3.

Боржеш за първи път в кариерата си е в трети кръг на Мейджър турнир и за първи път въобще записва две победи на надпревара от Тура. Той става и третият португалец, който достига в трети кръг на Australian Open.

Срещу Кокинакис Григор завърши с 8 аса, 73% вкаран първи сервис, 68 печеливши удара и 30 непредизвикани грешки.

Григор уверено дръпна след 6:3 и 6:2. В първия сет Григор направи един пробив, за да поведе с 4:1. Във втория единственият българин в тенис елита взе 2 подавания на съперника и го затвори с 6:2.

В третия гейм при 4:5 Григор допусна пробив и Кокинакис намали.

Ситуацията се повтори огледално в четвъртата част. В нея нашето момче няколко пъти имаше шанс да вземе подаването на съперника. Направи го в 9-ия гейм, за да поведе с 5:4, а след това нямаше проблем на свой сервис.