Гришо продължава да мачка на "Ролан Гарос"

Класира се за четвъртия кръг за втори път в кариерата си

Григор Димитров продължава победния си ход на "Ролан Гарос"! Най-добрият български тенисист се класира за четвъртия кръг за втори път в кариерата си, след като се наложи с 3:0 сета (6:4, 6:3, 6:1) над Даниел Алтмайер (Германия). Двубоят продължи 2 часа и 9 минути.

За Гришо успехът е трети без загубен сет в Париж в настоящото издание след тези срещу Тимофей Скатов (Казахстан) и Емил Руусувуори (Финландия). Хасковлията записа и шеста победа в последните си 7 мача във всички турнири.

Снимка: БГНЕС

Димитров започна срещата на много високи обороти и след само няколко минути игра поведе с 3:0 гейма. Алтмайер, който в предишния кръг отстрани италианеца Яник Синер, показа, че класирането му за третия кръг на "Ролан Гарос" не е било случайно и изравни при 4:4 гейма.

Тук обаче Димитров отново превключи на по-висока скорост и взе пет поредни гейма, с които си осигури първия сет и аванс от 3:0 във втория. Този път Алтмайер не успя да върне пробива и не създаде никакво напрежение у българина, който след 90 минути игра вече имаше преднина от два сета.

Българинът беше дори по-убедителен в третия сет. Той стартира с три пробива и пет поредни гейма на сметката си. При 5:0 явно настъпи леко отпускане в играта му - позволи на Алтмайер да върне един от пробивите и да избегне "геврек", но веднага след това хасковлията затвори мача с 6:1.

Така Григор Димитров преодоля третия кръг във френската столица за първи път от 2020 г. В осминафиналите негов съперник ще бъде победителят от сблъсъка между Александър Зверев (Германия) и Франсис Тиафо (САЩ).