Ива Иванова трета на Australian Open! (ОБНОВЕНА+ВИДЕО)

Фурор на Ива Иванова в Мелбърн

Ива Иванова завърши на трето място на сингъл при девойките на Откритото първенство на Австралия, информира bgtennis.bg!

Първата ни ракета отстъпи на полуфиналите с 4:6, 1:6 на представителката на домакините Емерсън Джоунс. Срещата на "Маргарет Корт Арена" продължи 65 минути.

Нашето момиче успя да навакса на два пъти пробив пасив до 3:3 в първия сет, но допусна нов брейк за 3:4. След това Джоунс взе сервис подаванията си и спечели първата част с 6:4.

Във втория сет Ива загуби пет поредни гейма от 1:1 до 1:6.

Това беше втори мач за българката в рамките само на няколко часа. По-рано тя победи в мач, продължил два дни Мингъ Сю (Вбр) с 6:4, 6:4.

Мачът на Ива срещу Сю бе прекратен в четвъртък при 5:4 в първия сет в нейна полза. При доиграването проби веднага и затвори първата част.

Историята във втората се повтори. Ива дръпна с 3:1, но веднага изгуби предимството си. Но отново с пробив в последния гейм записа четвъртата си поредна победа в основната схема.